Znak V

Procedura uzyskania certyfikatu

Fundacja Viva wydaje certyfikaty dla pojedynczych produktów. Nie certyfikujemy marek lub całych firm. Produkty zgłaszane do weryfikacji są ocenianie na podstawie składu produktów. Produkt, który jest certyfikowany składa się z następujących elementów: nazwa handlowa (tak jak na opakowaniu na półce sklepowej) + skład produktu (dla art. spożywczych i innych) lub skład INCI (dla kosmetyków) + podmiot wprowadzający produkt do obrotu. Na tak określony produkt otrzymujecie Państwo certyfikat.

Procedura uzyskania certyfikatu jest bardzo prosta. Sprawdzane przez nas produkty są oceniane na podstawie szczegółowej analizy gwarantowanych przez producenta składników.

Aby dany produkt uzyskał certyfikat nie może:
1. Zawierać żadnych składników odzwierzęcych ani oleju palmowego
2. Nie użyto składników odzwierzęcych w procesie produkcyjnym
3. Nie był testowany na zwierzętach

Olej palmowy choć z definicji jest roślinny to jego pozyskanie jest okrutne dla zwierząt. Fundacja certyfikuje produkty, które w swoim składzie nie zawierają oleju palmowego i jego pochodnych – ten zakaz bezwzględnie obowiązuje wszystkie produkty spożywcze, przemysłowe, itp. W przypadku kosmetyków także wykluczone jest używanie oleju palmowego i jego pochodnych, ale z wyjątkiem emulgatorów, emolientów koniecznych do wytworzenia produktu końcowego. Nasza zgoda na używanie oleju palmowego w podskładnikach jest warunkowa, tj. olej ten musi pochodzić z certyfikowanych upraw i posiadać certyfikat RSPO.

Sam proces certyfikacji polega na przesłaniu do nas wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Na jego podstawie pobieramy niewielką opłatę a następnie przystępujemy do weryfikacji.

Eksperci Fundacji analizują dostarczoną przez producenta dokumentację produktu lub usługi. Na tej podstawie dokonują weryfikacji, jeżeli jest pozytywna wydają certyfikat. Opłata jest pobierana za proces weryfikacji, nie za jej wynik.

Weryfikujemy pojedyncze produkty i do każdego produktu jest przypisany certyfikat.

Zacznij z nami zmieniać świat na lepsze już dziś.

Blog

Skorzystaj z naszej wiedzy eksperckiej.