Znak V

Produkty oznaczone Znakiem V nie zawierają oleju palmowego

Fundacja certyfikuje produkty, które w swoim składzie nie zawierają oleju palmowego i jego pochodnych – ten zakaz bezwzględnie obowiązuje wszystkie produkty spożywcze, przemysłowe, itp.

W przypadku kosmetyków bardzo zachęcamy firmy do wyeliminowania tego składnika z produktów jednak nie jest możliwe jeszcze całkowite wyeliminowanie go z produktów kosmetycznych z tego względu, że na rynku nie ma go czym zastąpić. Tak mocno ten produkt wyparł z rynku inne oleje. Szacuje się, że ponad połowa wyrobów kosmetycznych zawiera olej palmowy

Oznaczając produkty wegańskie wyrażamy zgodę, aby w okresie przejściowym produkty te zawierały olej palmowy pochodzący tylko i wyłącznie z certyfikowanych upraw tego surowca.

Certyfikat RSPO (The Roundtable on Sustainable Palm Oil) to system certyfikacji oleju palmowego, który polega na promowaniu wykorzystania oleju palmowego, pochodzącego z plantacji, które nie przyczyniły się do zniszczenia naturalnych ekosystemów, w szczególności wyginięcia rzadkich i zagrożonych gatunków zwierząt i roślin, oraz nie oddziałują negatywnie na ludność, zamieszkującą dany obszar, która może zachować swoje tradycyjne prawa i ma zapewnione odpowiednie warunki pracy (np. właściwe wynagrodzenie).

Szacuje się ze 20% firm kosmetycznych stosuje olej palmowy z certyfikatem RSPO.

Zacznij z nami zmieniać świat na lepsze już dziś.

Zapraszamy wszystkich producentów, dystrybutorów i usługodawców do oznaczania swoich produktów Znakiem „V”, który pozwala konsumentom szybko rozpoznać na półce sklepowej produkt, spełniający ich oczekiwania, bez konieczności szczegółowej analizy składu produktu.

Blog

Skorzystaj z naszej wiedzy eksperckiej.

mleko kokosowe z Tajlandii jest okupione cierpieniem makaków znak v

Mleko kokosowe. Nie ma tropikalnego raju.

Wiele osób, które nie chcą wspierać okrucieństwa wobec zwierząt wybiera jako składnik swojej diety mleko kokosowe. Produkt roślinny bez dwóch zdań. Jednak okazuje się, że ma ono drugie dno. Aktywiści organizacji PETA odwiedzili 8 farm w Tajlandii, jednego z największych światowych eksporterów tego produktu. To głównie z Tajlandii pochodzi mleko kokosowe w puszkach, które można znaleźć m.in. na polskich półkach supermarketów.